czwartek, 22 maja 2014

Dobrze zrobione paznokcie

Naprawdę nie jest łatwo wybrać dobrą kosmetyczkę, która odpowiednio zajmie się naszymi wszystkimi niedoskonałościami. Wydaje się to proste, ale czyha tu na nas wiele niespodziewanych pułapek, przez które nasz wizerunek może nas sporo kosztować a i tak nie będzie za dobry.

Koleżanka doradzi
    Koleżanka zawsze nam powie, czy dany salon kosmetyczny jest dobry. Możemy być tego pewne. W czasie plotek zawsze wychodzi to, kto i gdzie korzysta z usług kosmetyczki i czy jest to kosmetyczka dobra czy też „fajna”. Tylko co to znaczy, że jest ona „fajna”? Fajnie się z nią rozmawia w czasie wizyty? Fajnie się umawia na terminy, bo nie ma żadnych kolejek? Każda z nas za coś fajnego zawsze uważa trochę inne rzeczy i chociaż na pewno warto posłuchać rad naszych przyjaciółek i siostry albo nawet teściowej, nie można im wierzyć tak całkiem do końca. Odrzucamy salony przez nie niepolecane, ale te polecane wpiszmy sobie dopiero na listę kandydatur. Popytajmy je też i same zobaczmy na stronie internetowej, jak kosmetyczka wygląda. Lekarzu, lecz się sam, a kosmetyczko, sama dbaj o swoje piękno. Jeśli ktoś nie umie zadbać o siebie, nie zadba także odpowiednio o nas.

Co potrafi kosmetyczka?
    Dobrze by było, gdyby nasza kosmetyczka prowadząca dobry salon kosmetyczny posiadała odpowiednie kwalifikacje. Do zrobienia paznokci i do zadbania o pory może i nie potrzeba tytułu profesorskiego, a i bez doktoratu można się obejść, tym niemniej nie jest to jakaś prosta kwestia i odpowiednie certyfikaty trzeba posiadać. Sprawdzajmy je same i pytajmy nasze przyjaciółki, które polecały nam różne „fajne” salony kosmetyczne, czy takie certyfikaty były, kto je wydawał i czego właściwie dotyczyły. Od certyfikatu do realnej umiejętności często droga bywa daleka, jednak jest ona zawsze nieporównywalnie dłuższa, jeśli odpowiedni certyfikat na ścianie nie wisi.

W gabinecie
    Kiedy już pooglądamy wszystkie certyfikaty i przyjrzymy się, czy nasza potencjalna przyszła kosmetyczka sama o siebie dobrze zadbała, rozejrzyjmy się po samym salonie. Czyste, zadbane miejsce pracy jest z jednej strony wyznacznikiem profesjonalizmu, a z drugiej strony jest to też nasze bezpieczeństwo. Łatwo się w gabinecie czymś drobnym zarazić i kosmetyczka musi to wiedzieć. Jeśli nie wie – tragedia. Jeśli wie, ale nic nie robi – ciekawe ile jeszcze innych rzeczy nie będzie się jej chciało zrobić? Takiej osobie nie można ufać.
Paznokci nie zostawiamy w salonie.

    Pielęgnacja naszego ciała musi się odbywać w takim samym stopniu w salonie, jak i w naszym domu, a każdy rodzaj chociażby cery czy paznokcia musi być w odpowiedni sposób zabezpieczany także pomiędzy wizytami w gabinecie kosmetycznym. Wymagajmy, by osoby świadczące dla nas usługi dokładnie powiedziały nam, w jaki sposób powinnyśmy, dbać o siebie na co dzień, a przede wszystkim, w jaki sposób podtrzymywać efekty zabiegów i łagodzić ich ewentualne efekty uboczne.

    Dopiero wszystkie powyższe wskazówki zastosowane razem pozwolą nam znaleźć odpowiedni salon kosmetyczny Częstochowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz